• Göğermiş Doğal Küflü Peynir  (1 kg )
  • Göğermiş Doğal Küflü Peynir  (1 kg )

Göğermiş Doğal Küflü Peynir (1 kg )

Ürün Kodu : 54       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Hemşin Şarküteri
43.20 TL   Kdv Dahil
Gelince Haber Ver

 

Göğermiş (küflü ) peynir, insan sağlığı açısından sayısız faydaya sahiptir. Özellikle, içerisinde bulunan vitamin, mineral ve kalsiyum sayesinde kemik sağlığını koruyarak eklem dokusunu koruma açısından oldukça faydalıdır.

 

Küflü peynir  sindirim sistemi , gerekse  ağız ve diş sağlığı açısından da büyük yarar sağlar. Göğermiş peynir faydaları arasında en büyük etkiye sahip olan unsur ise peynirin yüzeyinde bulunan yeşil küf yapısıdır. Yeşil küfe sahip olan yapı vücut için gerekli antibiyotiğin alınmasını da sağlar. Böylece, peynirin içerisinde yer alan antiseptik maddeler vücudu hastalıklardan koruyarak, güçlenmesini ve bağışıklık mekanizmasının iyi şekilde çalışmasını sağlar. Ayrıca, sindirim sistemi üzerinde de faydalı olan bu peynir, tat ve kokusu ile de oldukça lezzetli bir yapıdadır.

 

                                                                                 Küflü  Peynirin Faydaları

-Fosfor deposudur:
 Yeşil küflü peynir çok iyi bir fosfor deposudur. Fosfor kemiklerin daha sağlıklı olması ve dişler için çok önemlidir. Fosfor eksikliği, raşitizm gibi kemikle ilgili sorunlara yol açabilir. Kemik ve diş sağlığının yanı sıra, fosfor vücutta birçok hayati işlevi de yerine getirir.

 

-Osteoporoz oluşumunu engeller: Osteoporoz, kadınlarda erkeklerden daha yaygındır. Mavi küflü peynir, kemik sağlığı için önemli olan çok iyi bir kalsiyum kaynağıdır. Yaklaşık 30 gr peynir, 150 mg kalsiyum içerir. Bu yüzden, mavi peynir tüketimi kemiklerinizi sağlıklı kılar ve osteoporoz gibi hastalıkların önlenmesine yardımcı olur.

 

-Hafızayı güçlendirir: İçerisinde bulunan besinler hafızayı güçlendirmeye ve hafıza problemleriyle mücadele etmeye yardımcı olur. Mavi küflü peynir tüketimi, beyin hücresi işlevini artırır. Bu yüzden hafızasını geliştirmek için çocuklarınızın diyetine mavi peynir eklemeye başlayın!

 

-Süt proteini içerir: Mavi küflü peynir süt proteini içerir, bu nedenle doğrudan laktoz intoleransı nedeniyle süt içemeyenler gerekli proteini elde etmek için mavi peynir tüketebilirler.

-Antienflamatuvardır: Enflamasyon bugün büyük bir sorundur ve göz ardı edilirse ciddi ve hatta ölümcül olabilir. Mavi peynir, antienflamatuvar özelliklere sahiptir. Böylece vücudumuzdaki çeşitli inflamatuvar problemlerle mücadeleye yardımcı olur.

-Diş sağlığını destekler: Diş dostudur. İyi miktarda kalsiyum içerdiğinden, diş sağlığını destekler. Mavi küflü peynir tüketimi, plak ve diş çürümelerinin önlenmesine yardımcı olur.

-Bağışıklık sistemini güçlendirir: Çalışmalar, mavi küflü peynir tüketiminin bağışıklık sistemini güçlendirdiğini göstermiştir. A vitamini, D vitamini, potasyum, sodyum ve çinko gibi bir dizi temel vitamin ve mineral sağlayabilir. Başka bir deyişle, bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıkların önlenmesinde önemli bir rol oynar.

-Kalp sağlığını korur: Kalp damar hastalıklarının riskini azaltmaya yardımcı olur. Çalışmalar, düzenli olarak mavi peynir tüketen kişilerin, tüketmeyenlere göre daha az kalp hastalığı riski taşıdıklarını göstermiştir. Ayrıca kolesterol düzeylerinin düşürülmesine yardımcı olur ve damarlarda veya arterlerde arter enflamasyonunu ve kan pıhtılaşmasını önler.

-Artrit ile mücadelede: Kişi yaşlandıkça daha fazla sağlık sorunu yaşamaya başlar ve artritte bunlardan biridir. Mavi peynirde, eklem iltihabını azaltmaya ve artrit ağrısını hafifletmeye yardımcı olan iltihap önleyici özellikleri bulunur. 

 

Müşterilerin sağlığını herşeyin  ütünde tutan www.artvinurunleri.com  satışa sunduğu küflü peyniri güvenilir tedarikçilerden almakta olup , titiz bir şekilde bozulmadan siz değerli müşterilerimize ulaştırmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.