• Çaykur Altınbaş Klasik ( 100 Gr )
  • Çaykur Altınbaş Klasik ( 100 Gr )
  • Çaykur Altınbaş Klasik ( 100 Gr )

Çaykur Altınbaş Klasik ( 100 Gr )

Ürün Kodu : 131       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Çaykur
15.00 TL   Kdv Dahil
-
+

Çaykur Altınbaş Klasik Çay 

·         Altınbaşlı ve kıvrımlı çay oranının en çok kullanıldığı çaydır.

·         Çay bitkisinin en taze yapraklarından özenle üretilir.

·         Birinci sınıf çaylardandır.

·         Damakta ayrı bir tat bırakan altınbaş burukluğu ile hakiki çay lezzetini sunar.

·         Kokusu ve tadıyla, aroma seviyesi en yüksek olan Altınbaş' ın az miktarı ile çok dem sağlanır.

·         Dost sohbetleriniz ve keyifli toplantılarınız için Altınbaş birebirdir.

·         İçinde hiçbir katkı maddesi bulunmayan Altınbaş 100 Gr. 'lık teneke kutuda siz çay severlere sunmaktayız.

Çay Demlerken Nelere Dikkat Etmeli

·     Çayın  kalitesini su belirler. En ideal çay demlemek için , tercihen kireçsiz ve alkali su kullanılmalı . Şayet çay demlemek için musluk suyu kullanıyorsanız, çaydanlığı doldurmadan önce soğuk suyu bir süre akıtın. Çayın doğru şekilde demlenmesi için oksijen gereklidir. Borularda uzun süre bekleyen musluk suyu ise oksijen kaybına uğrar.

·         İyi çay demlemek için Tercihen porselen demlik kullanınız

·   İçinde her çeşit çayı demleyebildiğiniz ve ısıyı uzun süre koruyabildikleri için en iyi demlikler genellikle seramik olanlardır. Dökme demir olanlar da bir diğer seçenek olabilir. Şayet metal demlik kullanacaksanız , ısı kaybını önlemke için demlik üstüne bir bez örtebilirsiniz.

Siyah Çay Nasıl Demlenir ?

·         Suyu iyice kaynatın.

·         Çay demleyeceğiniz demliği sıcak suyla çalkalayıp ısınmasını sağlayın.

·         Çayı demliğe koyun.

·         Suyu yavaş , yavaş demliğe dökün.

·         Demliğin üstüne sıcak durması için bir bez parçası örtün.

·         En az 15 dakika bekleyin ve servis yapın.

Siyah Çayın Faydaları

1.  Daha iyi çalışan kalp: 2009 yılında yapılmış bir çalışmada günde 3 – 4 fincan siyah çay içen kişilerde; çevresel etkenlerle birlikte değerlendirildiğinde, inme riskini günde 1 fincan içenlere göre % 21 oranında azalttığını göstermiştir. Harvard’ta yapılan başka bir çalışma ise kalp krizi riskini % 44 oranında azaltabileceğini göstermiştir. Kötü kolesterol dediğimiz LDL kolesterol seviyesini ise % 11 oranında düşürebilir.

2.    Kansere karşı koruyucu: Yapılan çalışmalar siyah çay tüketimi ile alınan polifenol ve kateşinlerin bazı kanser türlerinin oluşumuna karşı koruyucu etki yarattığını göstermiştir. Örneğin düzenli olarak günde 2- 3 fincan siyah çay içen kadınlarda meme ve over (yumurtalık) kanseri oluşumunun azaldığı tespit edilmiştir. Ayrıca akciğer kanseri gelişimini de azaltabilir.

3.  Sağlıklı kemikler: Siyah çayda bulunan fitokimyasallar ile düzenli tüketim sağlandığında güçlü kemikleri destekler, kemik yoğunluğuna katkıda bulunur, osteoporoz ve artrit riskini azaltır.

4.   Diyabet riskini azaltır: Özellikle Akdeniz Bölgesi’nde yaşayan yaşlı bireyler ile yapılmış çalışmalar da düzenli olarak günde 1- 2 fincan siyah çay tüketimi yapıldığında, Tip 2 diyabet oluşumunun % 70 oranında düşürülebildiği ihtimali üzerinde durulmuştur.

5.  Ağız Sağlığı: Yapılan çalışmalar siyah çayın plak oluşumunu azalttığı ve çürük oluşumuna neden olan bakteri gelişimini kısıtladığı üzerinde duruyor. Siyah çayda bulunan polifenoller, ağız boşluğunda bulunan bakterilerin diş plak oluşumunu ve yapışkanlık tadına neden olan enzimlerin gelişimini engelliyor.

6.    Ağırlık denetimi sağlar: Özellikle karın çevresi yağlanmasını azaltırken, yağ yakımını ve ağırlık kaybını destekleyici etki gösterir.

7.  Antioksidanlar: Polifenol içeriği yüksek olan siyah çay, DNA hasarını engelleme ile ilişkilidir. Tütün ve diğer toksin maddelerden kaynaklı olarak oluşan bu DNA hasarı için özellikle meyve ve sebzelerle desteklenmiş bir diyette siyah çayın yeri mutlaka olmalıdır. Açık ve limon ilave edilerek içilen çay ile antioksidan alım kapasitenizi arttırmanız kolaylaşır.

8.    Stresi azaltır: Siyah çayda bulunan L- theanine rahatlama ve uzun süreli daha iyi konsantrasyon sağladığı çalışmaların ortak sonuçlarıdır. Gün içerisinde ortalama 2- 3 fincan siyah çay tüketildiğinde stres hormonu olan kortizol seviyesinin düştüğü gözlemlenmiştir.

9.  Güçlü bağışıklık sistemi: Siyah çay, içeriğindeki alkylamine antijenleri ile bağışıklık sistemini güçlendirir. Siyah çay virüsler ile savaşır. Bu da sizin bağışıklık sisteminiz için koruyucu kalkan olur.

10.Düzenli sindirim sistemi: Bağışıklık sistemini geliştirmeye ek olarak siyah çayda bulunan tanenler aynı zamanda mide ve bağırsak hastalıkları üzerinde iyileştirici etki sağlar ve sindirim sistemi aktivitesinin azalmasına yardımcı olur.

11.Enerji arttırır: Yüksek kafein içeriği olan diğer içeceklere göre siyah çayda bulunan düşük kafein oranı kan akışına yardımcı olurken, beyin fonksiyonlarını da güçlendirir. Ayrıca metabolizma ve solunum sistemiyle kalp ve böbrekleri de uyarır.

12. Mutluluk faktörü: Doğru şekilde toplanmış ve kurutulmuş çay yapraklarından elde edilen siyah çayı demlediğinizde size mutluluk vermez mi? Hem de bunu tüm vücut fonksiyonlarını korurken yaparsa. Bu nedenle doğru şekilde toplanmış, doğru markaları tercih etmeli

Siyah Çayın Yan Etkileri Var mıdır?

·         Güvenilir şekilde toplanmış, kurutulmuş ve paketlenmiş siyah çayı tercih etmelisiniz.

·         Koyu ve bayat çayları içmeyiniz.

·         Demir eksikliği olan kişilerde çay özellikle yemeklerden hemen sonra içilmemeli en az 30 dakika beklenmelidir.

·         Yaşlılar, çocuklar ve hamileler açık şekilde mümkünse limonlu çay içmeyi tercih etmelidirler.

·         Doğru beslenme alışkanlıkları içinde gün içerisinde 3- 5 fincan siyah çay içebilirsiniz.

·         aşırı çay içmek demir eksikliğine bağlı anemiyi arttırabilir

·         Aşırı siyah çay içmek çarpıntıya neden olabilir

·         Bazı durumlarda kanın pıhtılaşmasını yavaşlatabilir

·       Fazla çay tüketmek yüksek tansiyon hastalarında sorunlar yaratabilir. (Kaynak: https://www.medikalakademi.com.tr/)

 

Kargolama ve Gönderim

Siparişiniz elimize ulaştıktan sonra en geç 2 gün içerisinde kargoya verilmektedir. Lütfen ürünü kargodan teslim almadan önce  kontrol ediniz. Bozulma ya da kırılma söz konusuysa bizimle iletişime geçiniz ve ürünü iade ediniz.

 

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.